Platsen där arbete blir en upplevelse

Quick Office Bromma Blocks är en av finalisterna i “Årets Coworking Space”. Vi har träffat vd:n Pernilla Ytterbring, som berättar att de satsar på inspirerande lokaler, den personliga servicen och att de alltid strävar efter att överträffa medlemmarnas förväntningar.

 

Hur känns det att vara finalist i kategorin “Årets Coworking Space”?

– Vi är otroligt stolta och entusiastiska över att Quick Office Bromma Blocks är bland finalisterna i Årets Coworking Space! Det är en bekräftelse på vårt hårda arbete och engagemang för att skapa en bra arbetsmiljö för våra medlemmar. Konkurrensen är stark, och vi är hedrade att vara bland de nominerade i ett fält med många framstående anläggningar.

Varför tror ni att ni är en av finalisterna i denna kategori?

– Vi tror att vår framgång som coworking space beror på vår dedikation till att erbjuda en flexibel och inspirerande arbetsplats. Vi har fokuserat på att skapa en gemenskap, erbjuda moderna faciliteter och lyssna på våra medlemmars behov för att ständigt förbättra vårt utbud. Med 11 olika kontor i Stockholm, Malmö och Spanien ger vi våra medlemmar tillgång till en rad olika adresser, vilket ger dem flexibilitet och valfrihet. Vi strävar ständigt efter att skapa en arbetsmiljö som inte bara möter, utan även överträffar, våra medlemmars förväntningar och behov.

 

Hur är er filosofi bakom att skapa ett attraktivt coworking space?

– Effektivitet, personligt och ansvarstagande representerar grundpelarna i vår filosofi. Dessa värderingar genomsyrar våra relationer med varandra, med våra medlemmar, med våra lokaler och med miljön. Personlig service är särskilt viktig för oss, och våra kontorschefer är nyckelpersoner i skapandet av våra kontorsmiljöer.